Mnoho médií developer snil o posílení papír s možnostmi elektroniky, propojení analogové "mrtvé stromy" s digitálně vytvořených zkušeností. Nyní technologie je dělat některé z těchto snů.

V spokojeně, Herbert Lui popisuje tři přihlášky, z nichž dva prošly fázi prototypu a dosáhl každodenní praxi. V každém případě je použitá technologie je vodivý inkoust, který obsahuje malé částice kovu, a tím vede elektrický proud.

Prvním příkladem je "hratelná plakát" vytvořený na pivo Beck podpořit hudební festival na Novém Zélandu. Lidé vidí plakát na ulici mohl dotknout tištěný "tlačítek" slyšet jeden z 10 hudebních skladeb. Koncept se nazývá interaktivní tabule. Jak už název napovídá, tištěný produkt reaguje přímo na akcích čtenáře, čímž se získá multimediální zážitek, když ji čtenář dotkne.

Jak je popsáno v The New Zealand Herald, "Inkoust vytváří dotykové senzory, které vyzvednout elektrické signály z prstů, a je připojen k procesoru na zadní straně karty, která dává iPad jako dotek na papír. Při aktivaci elektrického reproduktoru na zadní straně odráží desku, což z něj činí 80 wattů reproduktoru. "

Je zřejmé, že novinový papír nebude dělat velmi dobrou dozvuku rada, která způsobuje, že druhá žádost o to zajímavější. "Feel Flavour - A Sonic plakát" využívá technologii bezdrátového přenosu Bluetooth a aplikaci na čtenáře mobilního telefonu přehrávat zvuk z reproduktoru telefonu.

Plakát představuje pokus postihnout chuťových vjemů přes barvy a hudebních akordů. Jednotlivé koření jsou spojeny se specifickými akordy, které se přehrávají, pokud čtenář dotkne vhodný prostor.

Nevýhodou samozřejmě je, že čtenář je třeba nainstalovat aplikaci a navázat spojení Bluetooth k plakátu, ale účinek, jak je vidět níže, je mocný.

Třetí příklad popisuje Lui je prototypem redesign časopisu Vogue týmem čtyř návrhářů. Také pomocí vodivého inkoustu, tým vytvořil přímé spojení mezi tištěnou verzí a mobilní verzi.

Jak píše Lui, "Zvýraznit text v časopisu tisku prstem, a stejný text zvýrazněn mobilní verzi časopisu (nebo app časopisu). Dog-Ear stránky, a příslušný článek se záložkami v mobilní verzi. "

Na Světovém tiskárny Forum, 15-16 října v Amsterodamu, bude interdisciplinární vypravěč a Paul Egglestone popisovat projekt s názvem "interaktivní tabule" (informace lze také nalézt zde).

Egglestone, který je digitální koordinátor Media Innovation Studio, škola žurnalistiky a médií, University of Central Lancashire, Velkou Británii bude mluvit na zasedání s názvem "Budoucnost Tisk:. Interactive novinový papír a internet věcí"

Popisující Interactive novinového papíru, Egglestone napsal na webu "V tomto projektu plánujeme vyvinout zcela novou platformu pro novinky společenství založené na interaktivním novinového papíru.

"To je umožněno vývojem v tištěné elektroniky, které nyní umožňují různé digitální zařízení a rozhraní, které mají být zabudovány do papírových dokumentů, včetně ukládání zvuku, reproduktory, mikrofony, tlačítka, posuvníky, vedl displeje, měnící barvu vlákna, LED textové displeje a mobilní komunikace.

"I když existuje mnoho možných konfigurací a použití této technologie pro podporu nových forem čtení a psaní, plánujeme prozkoumat týkající se sdělování místní zprávy."

Vzhledem k tomu, koncept je nový a může být obtížné si představit, prototyp je v pracích.

interaktivní tabule

Photo: Blondinrikard Fröberg